تجمع کارنامه سبزهای تامین اجتماعی برای حق استخدامی خود / 1100 ظرفیت خالی منتظر تصمیم مدیرعامل جدید سازمان \
  • حذف هرگونه حدنصاب خواسته معترضین؛

تجمع کارنامه سبزهای تامین اجتماعی برای حق استخدامی خود / 1100 ظرفیت خالی منتظر تصمیم مدیرعامل جدید سازمان

  • کد خبر: 2111101552
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 31 شهریور 1400

مصوبه سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته موجب حذف 1100 تن از نفرات برتر آزمون استخدامی  و خالی ماندن 1100 شغل-محل مورد نیاز این سازمان شده است و معترضین خواهان مساعدت مدیرعامل جدید تامین اجتماعی و لغو حدنصاب قبولی هستند.

به گزارش استناد نیوز، هفته جاری در مقابل ساختمان مرکزی سازمان تامین اجتماعی شاهد تجمع مسالمت آمیز تعدادی از معترضین آزمون استخدامی سال 1399 این سازمان بودیم که با وجود گذشت یکسال از آزمون همچنان در بلاتکلیفی به سر برده و خواهان حق استخدامی خود می باشند.

بنا به اعلام مسئولان سازمان تامین اجتماعی از 3600 شغل محل مورد نیاز اعلامی در دفترچه آزمون استخدامی این سازمان، کمتر از 2500 نفر جذب و بیش از 1100 تن از نفرات برتر این آزمون با توجه به وضع حدنصاب 55، از مراحل استخدامی بازمانده اند و شغل مورد نظر خالی مانده است.

خبرنگار حوزه اجتماعی استناد نیوز، در مقابل این سازمان با تعدادی از معترضین به گفت و گو نشست تا جویای دلیل اعتراض آنها شود، این معترضین که از استانهای مختلف برای حق ضایع شده خود به تهران آمده بودند هر یک موضوعی را بیان می کردند و خواهان رسیدگی میرهاشم موسوی مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی به بی عدالتی های صورت گرفته در حق خود بودند.

 یکی از معترضین که از استان خوزستان برای شرکت در این تجمع مسالمت آمیز 10 ساعت در راه بود، گفت: ما خواهان حذف هرگونه حدنصاب برای استخدام هستیم، چرا که با توجه به شرایط آزمون و مصاحبه تعیین حدنصاب 55، آن هم بدون اینکه در دفترچه آزمون عنوان شود، بی عدالتی است.

خانم جوانی که از کرمانشاه خود را به تهران رسانده بود از بی عدالتی در انجام مصاحبه ها گله مند بود و گفت: مصاحبه ها در شرایطی گرفته شده که حتی در برخی از موارد تیم مصاحبه کننده از پذیرفته شدگان یک شغل-محل متفاوت و از استانهای مختلف بودند، چطور می شود سلیقه مصاحبه کنندگان مختلف را در نمرات در نظر نگرفت؟!

فرد دیگری نیز که به وضع حدنصاب 55 معترض بود، گفت: مصاحبه هر استان با استان دیگر و به صورت ضربدری برگزار شد که  به گفته خود مسئولین سازمان برخی مصاحبه کنندگان سختگیر بوده و رنج نمرات پایینی به مصاحبه شوندگان دادند و برخی دیگر آسانگیر بودند و نمراتی که به پذیرفته شدگان استان دیگر دادند بسیار بالا بوده است، با این حساب چطور می توان همه داوطلبین پذیرفته شده در آزمون را با یک تراز و نمره 55 کشوری مورد سنجش قرار داد؟

این داوطلب که نمره برتر شغل-محل مورد تقاضای خود بود، ادامه داد: چرا فردی مثل من به دلیل اینکه با مصاحبه کنندگانی مصاحبه شدم که میانگین نمرات بسیار پایینی به همه دادند، علیرغم اینکه نفر اول شهر خود هستم، استخدام نشده و شغل-محل مورد تقاضا خالی بماند؟

شخص دیگری دلیل حضور خود از شهرستانی محروم در استان کهگلویه و بویراحمد در این اعتراض را عدم مصاحه از تمام کارنامه سبزها اعلام کرد و گفت: کارنامه ما توسط سازمان سنجش سبز و بعد از مدتی برای انجام مراحل مصاحبه از سازمان با ما تماس گرفتند و مدارک خود را تحویل دادیم، اما بعد از یکسال هنوز سازمان برای مصاحبه ما اقدامی نکرده است و با توجه به وضع حدنصابی غیرقانونی، قصدی برای این موضوع ندارد.

معترض دیگری نیز می گفت: ما قصد داشتیم صدای اعتراض خود را به گوش مدیرعامل جدید سازمان و وزیر انقلابی  تعاون، کار و رفاه اجتماعی برسانیم و امیدواریم دستور مصاحبه عادلانه از همه نفرات، حذف حدنصاب 55 و جذب همه نفرات برتر آزمون همانند سایر آزمون هایی که در کشور برگزار می شود صادر گردد و بعد از گذشت بیش از یکسال به حق خود برای استخدام در سازمان تامین اجتماعی برسیم.

معترضین که از رفتارهای دوگانه سازمان طی یکسال گذشته به ستوه آمده بودند در پایان این تجمع اعتراضی نامه ای از شرح اعتراض خود خطاب به مدیرعامل سازمان و شخص وزیر آماده و به امضا رساندند و به امید رسیدگی فوری ثبت نمودند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا میرهاشم موسوی مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی به خواسته 1100 معترض این آزمون استخدامی رسیدگی و بعد از یکسال بلاتکلیفی از مشکل آن ها گره گشایی خواهد نمود؟telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار