انتظار رفع گره استخدامی سازمان تامین اجتماعی از وزیر کار دولت مردمی / پذیرفته شدگانی که از نمایندگان مجلس قطع امید کرده اند\
  • گزارش اختصاصی استنادنیوز؛

انتظار رفع گره استخدامی سازمان تامین اجتماعی از وزیر کار دولت مردمی / پذیرفته شدگانی که از نمایندگان مجلس قطع امید کرده اند

  • کد خبر: 2111101422
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 03 شهریور 1400

اعتراض پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و انتظاری که از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای صدور دستوری فوری به منظور جذب نیروی مورد نیاز آن سازمان مطابق فرصت های شغلی مندرج در دفترچه آزمون استخدامی دارند.

به گزارش استناد نیوز، مبارزه با بی عدالتی و رسیدگی به مشکل جوانان در زمینه اشتغال از وعده های حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تامین اجتماعی را امیدوار کرد تا وزیر دولت سیزدهم دستور رسیدگی و رفع موانع استخدام آن ها را صادر نماید.

یکسال از برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال 99 با شرکت 86 هزار نفر به منظور جذب 4 هزار نیروی کار مورد نیاز سازمان می گذرد، اما همچنان پذیرفته شدگان این آزمون در استرس و نگرانی برای آینده خود به سر می برند.

امروز چهارشنبه مورخ سوم شهریورماه هم زمان با جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس، خبرنگار استنادنیوز در سازمان تامین اجتماعی با چند تن از این پذیرفته شدگان مواجه شد که دغدغه های بسیاری داشتند و نگرانی نسبت به آینده در نگاهشان موج میزد.

 

درخواست حذف حدنصاب 55 برای تکمیل تمام شغل محل های مورد نیاز سازمان

امیر یکی از پذیرفته شدگان آزمون به خبرنگار استنادنیوز گفت: من بالاترین میانگین نمرات کتبی و مصاحبه را در شغل- محل مورد تقاضا کسب کردم، اما به دلیل تعیین حدنصاب 55، من را مردود اعلام کرده اند، چندین بار برای اعتراض و پیگیری حق خود مراجعه کردم اما هیچ مسئولی حتی جوابی به من نمی دهد.

در همین حین توجه افراد دیگری با مشکلاتی مشابه به مصاحبه ما جلب شد و گویی بعد از مدت ها گوش شنوایی برای بیان مشکلات خود یافته اند، مشکل بیشتر این افراد که برای اعتراض از شهرهای مختلف خود را به تهران رسانده بودند مشابه یکدیگر بود و خواهان حذف هرگونه حدنصاب برای این آزمون و  مصاحبه عادلانه هستند.

خانم جوانی که با مشکلات فراوان از شهری دور برای پیگیری حق خود به تهران آمده بود، گفت: این آزمون با مشکلات خاصی در شرایط کرونایی برگزار شد و سطح سختی سوالات آزمون بسیار بالا بود، از طرفی مصاحبه ها به صورت مجازی برگزار شدند و مصاحبه کننده ها متفاوت بودند، بطوری که در بعضی استان ها نمرات مصاحبه بسیار بالا و در بعضی استانها مصاحبه کنندگان نمرات بسیار پایینی دادند که کاملا سلیقه ای بود و عملا مقایسه نمرات استان های مختلف با هم و تعیین حدنصاب کلی 55 برای قبولی، خارج از عدالت است.

 

 پذیرفته شدگان از نمایندگان خود در مجلس ناامید شده اند

یکی از معترضین که از ساری خود را به تهران رسانده بود با گلایه از نماینده شهر خود، گفت: چندین بار سعی کردم از آقای بابایی کارنامی وقت ملاقات بگیرم تا مشکل خودم و بقیه پذیرفته شدگان را به نماینده شهرم که نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هست برسانم، بعد از چندماه موفق به ملاقات نماینده ای که برای رساندن صدای مردم در مجلس رای گرفته است نشدم و در نهایت از طریق یکی از دوستان مکالمه تلفنی کوتاهی با آقای بابایی داشتم که درنهایت هیچ پیگیری انجام ندادند.

این صحبت ها مورد تایید سایر حاضرین هم قرار گرفت، گویا بسیاری از معترضین آزمون در ابتدا به نمایندگان شهر خود در مجلس برای رسیدگی به این مشکل امید داشتند و ملاقات و نامه نگاری هایی نیز با آنها صورت گرفت اما جوابی دریافت نشد!

 

به نظر می رسد این مشکل چند هزار نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی باشد که به دلیل تعیین حدنصاب، علیرغم انتخاب به عنوان نفرات برتر، مردود شده اند و از پیگیری حق خود با توجه به مشکلات بسیار این آزمون استخدامی از تمام مراجع مربوطه سخن می گویند، اما موضوعی که بیش از هر چیزی آن ها را امیدوار کرده است، تغییر دولت و انتخاب وزیری جوان و جهادی است و انتظار دارند دستوری در جهت رفع نگرانی های یکساله و رفع موانع استخدام آن ها صادر شود.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار