کرونا بیش از 800 میلیارد تومان به تاکسیرانان خسارت وارد کرد \

کرونا بیش از 800 میلیارد تومان به تاکسیرانان خسارت وارد کرد 

  • کد خبر: 2111100686
  • چاپ
  • انتشار: 07 دی 1399 - 18:02

معاون اتحادیه تاکسیرانی کشور اعلام کرد: در دوره زمانی ۵ اسفند ماه ۹۸ تا ۲۸ آذرماه امسال بر اثر شیوع کرونا ۶۵ درصد از درآمدهای فعالان تاکسیرانی کاهش یافته و بیش از۸۰۰ میلیارد تومان به فعالان این حوزه خسارت وارد شده است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از پایگاه خبری پایش آثار اقتصادی کرونا، «علی اصلانی» درباره تاثیر کرونا بر بخش حمل و نقل شهری و بخش تاکسیرانی، گفت: در نزدیک به یک سال گذشته، کرونا درآمد تاکسیرانان را به نیمه رسانده و میانگین درآمد روزانه را ۶۵ درصد کاهش داده است.
وی ادامه داد: ۱۲۳ هزار و ۸۸۸ دستگاه تاکسی با متوسط درآمد روزانه ۱۸۰ هزار تومان در کلان‌شهرها فعال هستند و ۲۹۶ هزارو ۱۱۲ دستگاه نیز با میانگین درآمد ۱۱۰ هزار تومان در شهرهای دیگر فعالیت دارند. بر این اساس درآمد ماهانه یک تاکسیران تهران کمتر از ۵,۵ میلیون تومان است که بیش از نیمی از آن خرج بنزین و نگه‌داری خودرو می‌شود.
اصلانی درباره بسته‌های حمایتی برای رانندگان تاکسی، گفت: جز وام ۶ میلیون تومانی حمایت خاص دیگری در نظر گرفته نشده است. ما لیست تمام رانندگان تاکسی را در اختیار وزارت کار، تعاون قرار دادیم و هنوز آمار تعداد رانندگانی که از این وام استفاده کرده‌اند به ما اعلام نشده است.
معاون اتحادیه تاکسیرانی کشور ادامه داد: از مجموع ۲۴ روز اسفند، ۱۷۶ روز نیمه اول سال و ۸۰ روز پاییز، دقیقا ۸۲۶ میلیارد و ۹۹۲ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خسارت وارد شده است. که اگر روزهای باقی‌مانده تا پایان آذرماه را هم به آن اضافه کنیم، خسارت وارده از هزار میلیارد تومان می‌گذرد.
وی توضیح داد: بیشترین خسارت در این حوزه مربوط به تاکسی‌های ون بوده است. شرایط رانندگان ون به مراتب از تاکسی‌های دیگر بدتر بوده و با بیشترین کاهش درآمد مواجه بوده‌اند.
اصلانی افزود: در این بین هزینه‌های تحمیلی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نیز داشته ایم. هزینه ماسک، دستکش، شیلد و حفاظ جداکننده راننده از مسافر هم به رانندگان تاکسی اضافه شده است و تقریبا روزانه ۱۰ هزار تومان هزینه رعایت پروتکل های بهداشتی برای هر راننده است.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار